» » زندگینامه شهید حمید باقری
معلومات عن الموضوع
  • بازدید: 2177
  • توسط: احمد
  • تاریخ: 9-02-1394, 10:27
9-02-1394, 10:27

زندگینامه شهید حمید باقری

موضوع: شهدای دهستان چوکام

عکس شهید حمید باقری

شهید حمید باقری درتاریخ 1/1/1337 در دهستان چوکام در کانون گرم خانواده ای مذهبی که عشق به ائمه سر لوحه ی زندگی آن ها بود دیده به جهان گشود و پرورش یافت و از آنجا که به تحصیلات اهمیت می داد تا مقطع لیسانس پیش رفت و به عنوان معلم بسیجی شروع به کار کرد . ایشان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بعد از اخذ مدرک دیپلم جهت انجام وظیفه سربازی به ارتش شاهنشاهی رفته بود که دوران سربازی ایشان مصادف بود با شروع فعالیت های انقلابی بر علیه رژیم طاغوت بود و ایشان نیز در داخل پادگان اعلامیه ها و پیام ها و صحبت های امام را پخش می کرد که در همان جا مورد شناسایی ساواک قرار گرفتند و زندانی شدند . با پیروزی انقلاب اسلامی ایشان از زندان آزاد شد و بعد فعالیت های انقلابی را در منطقه خمام گسترش دادند سپس کمیته محلی انقلاب اسلامی را در چوکام تشکیل دادند همچنین اقدام به ساخت و تهیه کتابخانه ی مسجد جامع چوکام و انجمن اسلامی جهت فعالیت های اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی نمودند . ایشان از جمله کسانی بودند که در راه اندازی سپاه پاسداران انزلی نقش بسزایی داشتند و درگیری های انقلابی با منافقین به خصوص در گیری های شهر انزلی حضور چشم گیری داشتتند . بعد از پایان تحصیلات در آموزش و پرورش مشغول به کار شدند و بعد از مدتی با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه حق علیه باطل رفت وبرای جذب نیروها در اعزام به جبهه تبلیغ می نمود و در عملیات بزرگ محرم و آزاد سازی خرمشهر فعالیت های زیادی انجام داده بود .
همسر ایشان از خصوصیاتشان چنین نقل می کردند :
زمانی که سر سفره غذا حاضر می شدند از دو نوع غذا تنها یک نوع غذا را می خورد و همیشه به دیگران سفارش می کرد برای خوردن هر غذایی بسم الله بگوئید .همچنین زمانی که نهضت سواد آموزی تشکیل شده بود خود به عنوان معلم همکاری می کرد ایشان به مغازه ها می رفتند و از بی سوادان می خواست تا به کلاس ها بیایندو آ ن ها نیز به خاطر اخلاق خوب و نیک شهید حاضر به شرکت در کلاس ها می شدند .
ودر نهایت ایشان در منطقه شلمچه در تاریخ 23/3/68 به درجه رفیع شهادت نائل شدند روحش شاد و راهش پر رهرو باد .

تگها: شهدا, زندگینامه شهدا, شهید حمید باقری

شما وارد سايت نشده ايد.
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود

آرشیو

^
 
  • کد نمایش افراد آنلاین